Moje kontaktní osoba
Hennlich s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
+420 416 711 999
Řešení igus® pro
jevištní zařízení

Plastová řešení igus® pro jevištní zařízení

Spolehlivé, tiché a neviditelné – připravte scénu s produkty motion plastics® pro jevištní zařízení

Každé jeviště je jedinečné, což znamená, že každá součást musí být nejen výkonná, odolná a efektivní, ale zároveň do sebe musí jednotlivé součásti perfektně zapadat. Divadelní a pódiové konstrukce s sebou nesou speciální technické problémy. Patří mezi ně vysoká zatížení, jimž jsou vystaveny například příčné nosníky, dále osvětlení jeviště, jednotlivé scény nebo celé pódiové platformy, jejichž pohyb musí být bezpečný a spolehlivý. Technické vybavení se navíc musí vyznačovat tichým provozem a nesmí být vidět, aby nenarušovalo představení. Společnost igus® nabízí systémy dodávky energie, vysoce flexibilní kabely a plastová ložiska splňující přesně tyto požadavky. Vzhledem k tomu, že společnost igus® nabízí modulární systémy a širokou řadu součástí, je možné snadno a rychle implementovat aplikace na míru.

Výhody produktů igus® pro jevištní zařízení a systémy:

  • Energetické a datové kabely a hydraulické hadice vedené v rámci jednoho systému
  • Hladina hluku pouze 32 db(A) a nízké vibrace
  • Nízká hmotnost
  • Pro uzavřené prostory nebo velmi vysoká zatížení
  • Vysoké rychlosti a zrychlení
  • Robustní a snadno instalovatelné
  • Jednoduchá instalace a rychlá údržba nebo opravy
Kontaktujte nás nyní!

Bezpečná a spolehlivá dodávka energie pomocí igus® e-spool® v reproduktorech PA.

 

Referenční projekty

Konstrukce pohyblivého stropu nad pódiem

Cenově výhodné a prostorově úsporné

Tato aplikace využívá cik-cak energetických řetězů e-chains® společnosti igus®. Tento systém umožňuje kreativní řešení pro vertikálně nesené aplikace, které je nejen cenově výhodné, ale zároveň šetří prostor a není nápadné.

Příčné nosníky

Pohyblivé pódiové platformy

Bezpečná a spolehlivá dodávka energie v uzavřených instalačních prostorech

Pódiové platformy se používají v divadlech a koncertních síních po celém světě. Jelikož prostor pod jevištěm je velmi omezený, musí být datové a silové kabely vedeny bezpečně a spolehlivě. Toho lze dosáhnout pomocí cik-cak
energetických řetězů e-chains®
společnosti igus®, které jsou uloženy v prostorově úsporných kovových kontejnerech.

Pohyblivé pódiové platformy

e-spool® na obslužné lávce

Bezproblémový provoz osvětlovacích zařízení

Deset systémů e-spool® společnosti igus® bylo nainstalováno na obslužné lávce pojízdné galerie v Kulturním a kongresovém centru v polské Toruni. Poskytují nezbytnou flexibilitu pro daný prostor.

e-spool na obslužné lávce

Robotická kamera ve zpravodajském studiu

Tiché dodávky energie

Nerušený provoz, nízká hladina vibrací a vysoká odolnost proti opotřebení představují důležitá kritéria jednotlivých součástí studiového vybavení. Německá společnost Camerobot Systems GmbH používá energetické řetězy řady E6 společnosti igus® k vedení robotických systémů ve zpravodajském a televizním studiu.

Robotická kamera ve zpravodajském studiu

Průmyslová řešení

Horní zařízení

Horní zařízení  

Horní zařízení zahrnují osvětlovací systémy, systémy reproduktorů PA a  příčné nosníky. Jedná se o další oblast, kde mohou systémy dodávky energie igus® ukázat, co dovedou.

Spodní zařízení

Spodní zařízení  

Systémy dodávky energie igus® se osvědčily ve spodních zařízeních. Používají se v systémech přívodu energie pro pódiové platformy a točny.

Osvětlovací zařízení

Osvětlovací zařízení  

V oblasti osvětlovacích zařízení se používají nejen energetické řetězy e-chains®, ale také bezúdržbové lineární vodicí systémy bez nutnosti mazání, ložiska otočného prstence a kluzná ložiska.

Obecná jevištní zařízení

Obecná jevištní zařízení  

Produkty igus® se osvědčily i v ostatních jevištních zařízeních a systémech. Používají se například v navijácích a zdvihacích zařízeních, která jsou součástí jevištního zařízení.

Zkušební laboratoř igus®  

Testováno v laboratoři

Všechny produkty jsou testovány ve zkušební laboratoři igus®, která je největší zkušební laboratoří v tomto odvětví, a to v reálných podmínkách s ohledem na opotřebení a odolnost. Díky tomu je možné přesně predikovat jejich životnost. Společnost igus® na požádání provádí zákaznické testy, jejichž cílem je otestovat použití produktů ve zcela jedinečných podmínkách.

Kontaktujte nás nyní

Máte dotazy nebo hledáte další informace ohledně použití produktů igus® v jevištních systémech? Naši experti vám vždy rádi pomohou.
 
Kontaktujte nás nyní!

Další informace

Dodací lhůty  

Související webové stránky