Moje kontaktní osoba
Hennlich s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
+420 416 711 999

Bezúdržbová a samomazná plastová kluzná ložiska pro fluidní technologie

Hydraulické a pneumatické komponenty dodávají strojům a zařízením sílu, přesnost, rychlost a dynamičnost. Požadavky na nainstalovaná zařízení a příslušné komponenty jsou neuvěřitelně vysoké.
 
Rozsah použití kluzných ložisek iglidur®, kulových ložisek igubal® a lineárních vodičů nebo vodicích šroubů drylin® v oblasti fluidního inženýrství se neustále rozrůstá. Své kvality prokazují i v prvcích a ventilech. Ať už se jedná o lineární pohyby nebo o rotační aplikace, poskytují odolnost proti opotřebení a otěru, a k tomu navíc chemickou a teplotní odolost. Díky provozu nasucho navíc nevyžadují údržbu.
 
  Kontaktujte nás nyní a domluvte si konzultaci

Krabice se vzorky dry-tech®  

Krabici se vzorky od nás obdržíte zdarma!

Vše o fluidních technologiích

Přesvědčte se sami o kvalitě našich produktů. Krabice se vzorky dry-tech® obsahuje nejdůležitější kluzná ložiska iglidur® pro fluidní technologie a informace o typických oblastech využití.  
 
Objednejte si bezplatnou vzorkovnici nyní

Polymerové produkty igus® pro fluidní technologie

Kluzná ložiska iglidur® L250  
Kluzná ložiska iglidur®

 • Není zapotřebí mazání
 • Snižují potřebu údržby
 • Dlouhá životnost
 • Nízká cena
 • Dostupné v různých materiálech a tvarech 

Pístní kroužek iglidur® H370  
Pístní kroužky iglidur®

 • Není zapotřebí mazání
 • Snižují potřebu údržby
 • Větší otěruvzdornost než PTFE pásky
 • Minimální práce spojená s instalací
 • Nízká cena
 • Dostupné v různých materiálech 

Vodicí šroub se závitem s vysokým stoupáním dryspin®  
Vodicí šroub dryspin®

 • S metrickým závitem, závitem s vysokým stoupáním nebo trapézovým závitem 
 • Se zpětným závitem, levostranným nebo pravostranným závitem 
 • Tichý provoz bez mazání
 • Vysoká chemická odolnost
 • Dostupné v různých materiálech 

Testováno ve zkušební laboratoři igus® pro použití v reálném světě

 

Pohled do zkušební laboratoře dry-tech®V největší zkušební laboratoři v tomto odvětví procházejí kluzná ložiska iglidur®, kulová ložiska igubal® a lineární vodiče a vodicí šrouby drylin® těžkými zkouškami. Výsledky testů jsou uvedeny v kalkulačce životnosti, kde umožňují přesnou predikci.Rozsáhlé testy v médiuRozsáhlá data týkající se opotřebení získaná z více než 15 000 testů, které každý rok proběhnou za nejrůznějších podmínek ve zkušební laboratoři igus® o rozloze 2 750 m², usnadňují nalezení ideálního materiálu pro každou oblast použití. Součástí jsou testy opotřebení materiálů iglidur® prováděné pod vodou.
Více informací o zkušební laboratoři igus®

 

Využití vysoce výkonných polymerů igus® našimi zákazníky

Opotřebení dávkovacích čerpadel je omezeno na minimum

Společnost LEWA používá kluzná ložiska igus® vyrobená z materiálu iglidur® X ve svém dávkovacím čerpadle Ecoflow. Jsou nainstalována v motoru čerpadla, kde jejich vlastnosti zajišťují, že opotřebení šroubu pístní tyče zůstane minimální.

Snižte potřebu údržby s kluznými ložisky iglidur®

Kluzná ložiska iglidur® obsahují pevná maziva, díky nimž jsou samomazná a bezúdržbová. To snižuje náklady na údržbu a zajišťuje, že například uzavírací ventily budou fungovat spolehlivě po celou dobu jejich dlouhé životnosti. Tato aplikace využívá trapézový vodicí šroub dryspin® a matici vodicího šroubu pro pohon ventilu, kluzná ložiska iglidur® pro dávkovací ventil a pístní kroužek iglidur® na pístové tyči.

Ventil s blokujícím pístem

Tento ventil s kluznými ložisky iglidur® se používá ve stroji na plnění zmrzliny kousky ovoce. U plně automatizovaného procesu je zásadní, aby fungoval spolehlivě. Díky tomu, že se kluzná ložiska iglidur® používají jako podpora a vodicí kroužky, již nedochází k zablokování pístů. Kluzná ložiska jsou navíc vhodná pro použití v potravinářském průmyslu.

Odolnost vůči chemickým látkám a dostupnost v malých množstvích

Kluzná ložiska iglidur® X lze nalézt prakticky ve všech přírubových kulových ventilech a kulových kompaktních ventilech s přírubou vyráběných společností Pister Kugelhähne GmbH. Rozhodujícími faktory při výběru kluzných ložisek vyrobených z vysoce výkonných polymerů byly jejich chemická odolnost a dostupnost v malých množstvích. Materiál iglidur® X lze použít při teplotách mezi -100 °C a 315 °C.

Kontaktujte nás nyní

Máte otázky nebo hledáte informace ohledně použití vysoce výkonných polymerů igus® v oblasti intralogistiky nebo materiálového toku? Naši experti vám vždy rádi pomohou.
 
Kontaktujte nás nyní a domluvte si konzultaci
 

Další informace

Poradenské služby

Rád zodpovím vaše otázky osobně

Přeprava a konzultace

Osobně:

Pondělí až pátek od 7:00 do 20:00.
Sobota od 8:00 do 12:00.

Online:

24h