Moje kontaktní osoba
Hennlich s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
+420 416 711 999

Komponenty igus® pro teleskopické pracovní plošiny a pojízdné plošiny

Teleskopické pracovní plošiny a pojízdné plošiny poskytují omezený prostor pro bezpečnou dodávku energie. Uživatelé proto preferují energetické řetězy z vysoce výkonných plastů nebo hybridní energetické řetězy z plastu a oceli společnosti igus, které ochrání přetížené kabely a hadice.
 
igus dodává náhradní díly pro systémy vedení, přenosu a ložisek v teleskopických zdvižných plošinách, jako jsou energetické nebo tažné řetězy, kabely a napájecí vedení, ale také plastová kluzná ložiska, lineární ložiska nebo kluzné destičky odolávající tvrdým podmínkám venkovních a permanentně namáhaných zařízení.
 
Vzhledem k tomu, že se energetické řetězy obejdou bez šroubů, nedochází k uvolňování či ztrátě dílů v důsledku vibrací. Díky použití plastu nehrozí koroze nebo zadírání.  Otevíratelné v libovolném bodě, montáž během pár minut. Kabely s vysokou odolností proti UV záření navržené pro nepřetržité dynamické použití v energetických řetězech se zárukou 36 měsíců. Bez nutnosti lubrikace a opětovné lubrikace míst ložisek, protože kluzná a lineární ložiska společnosti igus® s kluznými destičkami jsou zcela bezúdržbová a samomazná.

 
Krabice se vzorky pro teleskopickou pracovní plošinu  

Všechny důležité informace týkající se teleskopických pracovních plošin a pojízdných plošin

Přesvědčte se sami o kvalitě našich produktů. Krabice se vzorky obsahuje výběr řešení igus pro použití v teleskopických rozšířeních a šikmých osách.


Objednat bezplatnou krabici se vzorky nyní

Systém připravený k instalaci pro teleskopické pracovní plošiny a pojízdné plošiny

Systém připravený k instalaci pro teleskopické pracovní plošiny a pojízdné plošiny  
Vše od jednoho dodavatele, testováno s ohledem na spolehlivost a rychlá montáž

Zcela zkompletované systémy dodávky energie tvořené energetickými řetězy, kabely a hadicemi chainflex, ale také vhodnými zástrčkovými konektory nebo požadovanými kovovými spoji společnosti igus zajišťují bezpečné vedení kabelů a hydraulických hadic v teleskopických ramenech.

Systémy energetických řetězů

Spolehlivý a jednoduchý systém dodávky energie

Kabely a hadice pro přenos energie, dat a médií musí být v teleskopických pracovních plošinách vedeny bezpečně. Energetické řetězy společnosti igus poskytují speciální ochranu kabelů nejen proti vnějším vlivům, ale také proti opotřebení, k němuž dochází během cyklicky se opakujícího zatahování a rozšiřování teleskopických ramen při různých rychlostech zdvihu.

Hybridní energetický řetěz YE.42

Hybridní energetický řetěz YE.42  

Hybridní energetický řetěz YE.42 vyrobený z plastu a oceli je o 50 % lehčí a snadno smontovatelný. Je totiž otevíratelný v libovolném bodě a jednotlivé články řetězu lze vyměnit.

Energetický řetěz E4.1L

Energetický řetěz E4.1L  

Řetězy e-chain® řady E4.1L kombinují snadnou instalaci, tuhost a nízkou hmotnost v rámci jedné rodiny. Jsou k dispozici v mnoha velikostech se spoustou příslušenství ze skladu.

Energetický řetěz E2.1

Energetický řetěz E2.1  

Řetězy e-chain® řady E2.1 jsou vhodné zejména pro velmi omezené instalační prostory a krátké samonosné pojezdy. Snadná montáž a otevírání v libovolném místě.

Vedení hydraulických hadic

Energetický řetěz E2.1  

Bezpečné a spolehlivé vedení dvou hydraulických hadic s řetězy E2 e-chain® společnosti igus s rozšiřujícími příčníky. Speciální řešení pro pracovní plošiny montované k nákladním automobilům. Řetěz E2 e-chain® s rozšiřujícími příčníky je velmi robustní a šetří prostor.

Kabely chainflex

Minimální poloměry ohybu a vysoká zatížení

Kabely chainflex odolají i maximálnímu zatížení v ohybu a umožňují minimální poloměry ohybu u kabelů o průměru až 4 x d. Na všechny kabely chainflex se vztahuje záruka 36 měsíců.

Ovládací kabel CF890/CF891

Ovládací kabel CF890/CF891  

Pro flexibilní aplikace s působením oleje. Pro vnitřní a vnější použití bez přímého slunečního záření. Speciálně pro samonosné pojezdy až do 10 m.

Ovládací kabel CF77.UL/CF78.UL

Ovládací kabel CF890/CF891  

Pro náročný provoz, téměř úplná odolnost proti olejům. Vnitřní a vnější použití při průměrném UV záření. Samonosné pojezdy až do 100 m.

Sběrnicový kabel CFBUS.PUR

Sběrnicový kabel CFBUS.PUR  

Pro střední zatížení, téměř úplná odolnost proti olejům. Vnitřní a vnější použití bez přímého slunečního záření. Samonosné pojezdy až do 20 m.

Ložisková technologie

Samomazná ložiska s materiálem iglidur místo kluzných bloků náročných na údržbu

Nároky na mazání a údržbu zvyšují již tak vysoké náklady. Díky samomazným plastovým kluzným ložiskům společnosti igus mohou být kluzné destičky v teleskopických pracovních plošinách navrženy tak, aby fungovaly bez nutnosti mazání a údržby. Kromě toho jsou mnohdy cenově efektivnější a trvanlivější než kovová řešení.

Kluzné destičky

Kluzné destičky  

Plastové kluzné destičky jsou navrženy speciálně pro dynamické aplikace a nevyžadují žádné další mazání. Navíc jsou bezúdržbové.

Studie: Systémy dodávky energie pro stroje se šikmými osami  

Studie: Systémy dodávky energie pro stroje se šikmými osami

Komponenty pro teleskopické pracovní plošiny a pojízdné plošiny

Ať už se jedná o staveniště, hasičské vybavení nebo scénu z hollywoodského filmu: zdvižné pracovní plošiny se šikmými osami a teleskopickými rozšířeními se používají po celém světě. Jejich konstruktéři potřebují systémy dodávky energie, které jsou lehké, robustní, odolné a snadné na údržbu. Po celá desetiletí kvůli tomu výrobci investovali do výzkumu a vývoje.  V této studii o možnostech zlepšení technologií a úspory nákladů s produkty igus® se dozvíte víc.


Stáhnout studii nyní

Údržbářské a montážní služby

Společnost igus vám zároveň poskytne údržbářské a montážní služby. Nainstalujeme systém se zárukou a nabídneme vám možnost prediktivní údržby.

Prediktivní údržba s inteligentními produkty

Prediktivní údržba s inteligentními produkty  

Inteligentní plasty igus zahrnují produkty s různými senzory isense a vyhodnocovací moduly icom a icom.plus, které měří provozní stavy, oznamují nezbytná opatření údržby a také zastaví provoz předtím, než může dojít k rozsáhlejšímu poškození zařízení.

Montážní služba a poprodejní servis

Montážní služba a poprodejní servis  

Postaráme se o montáž. Možnost jednoznačného výpočtu montážních nákladů a na požádání servisní smlouva na kompletní dodávku energie společnosti igus.

Typické problémy a naše řešení

Příklad použití rozšířeného nízkozdvižného vozíku  
Problém:
Těžké komponenty snižují užitečné zatížení

Užitečné zatížení hraje důležitou úlohu v mnoha aplikacích se šikmými osami nebo teleskopickou funkcí, jelikož může být omezeno těžkými komponenty. V případě této teleskopické pracovní plošiny je například cílem maximální možné snížení hmotnosti v oblasti koše.

Energetický řetěz E4.1L  
Řešení:
Ušetřete až 30 % hmotnosti s touto dodávkou energie

Řetěz E4.1L e-chain® je velmi robustní a navíc velmi lehký. Nejenže podporuje delší teleskopické aplikace, ale zároveň umožňuje snížení hmotnosti až o 30 %. Současně nabízí více užitečného prostoru oproti předchozím modelům, zatímco instalační prostor zůstává nezměněný.

Příklad aplikace: samonosné délky řetězu e-chain® ve stohovači kontejnerů  
Problém:
Samonosné délky jsou omezené použitými komponenty

Aplikace, jako je například tento stohovač kontejnerů, vyžadují dodávku energie se samonosnou délkou. Tato délka je však omezena použitou dodávkou energie. Z tohoto důvodu je nutné, aby dodávky energie byly jak odolné vůči opotřebení, tak pevné.

Použití E4.1L  
Řešení:
Dodávka energie s dlouhou samonosnou délkou

E4.1L nabízí optimální rozložení sil se samonosnými délkami a vydrží tažné a tlačné síly až 7 000 N. Tento řetěz e-chain® umožňuje hmotnosti plnění až 600 kg/m. V důsledku toho je tento řetěz e-chain® obzvlášť vhodný pro samonosné použití.

Dodávky energie s odřenými hadicemi  
Problém:
Otěr materiálu v důsledku pohybu

Při vedení hydraulického vedení přispívá vysoký tlak působící na hadice spolu s pohybem ke zvýšenému otěru materiálu hadic. Oba faktory nejenže představují nebezpečí během provozu, ale zároveň mohou vést k poruchám.

Řetěz e-chain® vede hydraulickou hadici  
Řešení:
Bezpečná podpěra, která chrání hadici

E4.1L nabízí bezpečnou podpěru pro hadice s různými tlaky a její konstrukce je vůči hadici obzvlášť šetrná. Opotřebení materiálu je nižší, i když je hadice v neustálém pohybu, zatímco bezpečnost a spolehlivost jsou vyšší.

Grove Manlift s energetickým řetězem na extrémně malém prostoru  
Problém:
Vodicí kabely a hadice v těch nejmenších instalačních prostorech

V případě aplikací s teleskopickým rozšířením nebo zdvižným sloupem nezbývá pro dodávku energie mnoho místa. To znamená, že jsou vyžadovány velmi omezené poloměry ohybu, které nemohou být poskytnuty všemi kabely/hadicemi a energetickými řetězy. Zároveň je vyžadována velmi dlouhá životnost.

Srovnání velikosti: řetěz e-chain® a tužka  
Řešení:
Maximálně omezené poloměry ohybu a extrémní odolnost

Řetězy e-chain® společnosti igus® a spolehlivé kabely chainflex® nabízejí velmi omezené poloměry ohybu a umožňují extrémně prostorově úsporné dodávky. Díky tomu, že mají žíly navinuté ve svazcích, jsou kabely chainflex® extrémně odolné i v případě extrémního ohybového zatížení.

Teleskopická místa ložiska náročná na údržbu  
Problém:
Nevhodné nebo nedostatečné mazání

Teleskopická místa ložiska vyžadují pravidelnou údržbu a mazání. To obnáší neustálé údržbářské práce, aby se zajistila bezpečnost zařízení a jeho řádná funkce.

Samomazné ložisko s tyčovým materiálem iglidur®  
Řešení:
Bezúdržbová teleskopická místa ložiska s iglidur®

Díky použití technických plastů iglidur® nevyžadují teleskopická místa ložisek mazání ani údržbu. Materiál si můžete zpracovat sami nebo si můžete objednat tvary upravené na míru vyrobené společností igus®. Životnost plastů iglidur® lze vypočítat online.

Nejvíce fascinující projekty využívající produktů igus

Zdvižné pracovní plošiny

Uvnitř ramen pojízdných plošin zajišťují zcela zkompletované systémy energetických řetězů společnosti igus bezpečné vedení ovládacích kabelů a hydraulických hadic. Před použitím jsou stoprocentně testovány v laboratořích igus.


Produkty readychain ve zdvižných pracovních plošinách

Pracovní plošiny

Tato pracovní plošina se obvykle používá v podzemní těžbě. Až dosud visely hadice a kabely volně a mohly se snadno zachytit a poškodit.


Working platform

Přepravní vozidlo

Toto vozidlo bylo navrženo speciálně pro přepravu čepelí větrných turbín.


Přepravní vozidlo

Těžba

Všestranné užitkové vozidlo používané v podzemní těžbě, které je zapotřebí pro údržbářské práce v různých oblastech.


Mining application

Vrtací stroje a beranidla

Tyto vrtací stroje a beranidla se používají například při stavbě železnic během instalace betonových sloupů pro elektrické vedení.


Drilling and piling machines

Pracovní plošina

Tato rekonstrukce umožňuje provádění několika různých kroků při ražení tunelů pomocí jednoho zařízení.


Working platform

Další informace

Brožura  

Stáhněte si brožuru "Řešení pro pojízdné plošiny a teleskopická zařízení" (PDF)

Zkušební laboratoř igus  

Testovaná kvalita. Více než 4 100 testů ročně pro řetězy e-chain a kabely a více než 12 000 testů pro kluzná ložiska