Moje kontaktní osoba
Hennlich s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
+420 416 711 999

Zařiďte, aby teleskopická rozšíření a šikmé osy byly bezúdržbové a ještě spolehlivější

Když jde všechno do kopce, ale i přesto je zásadní spolehlivost, jsou individuální, modulární a prostorově úsporná řešení společnosti igus® tou správnou volbou. Řetězy e-chain® s nízkým opotřebením a údržbou a vysoce flexibilní kabely chainflex® zajistí bezpečnou a spolehlivou dodávku energie v případě náročných šikmých aplikací.
 
Nevhodné či nedostatečné mazání namáhaných míst ložiska s kluznými destičkami vyrobených z kovu nebo konvenčního plastu může rychle vyřadit stroj z provozu. S vysoce výkonnými plasty iglidur® tomu tak není. Další mazání a údržba teleskopických míst ložisek již díky nim nejsou zapotřebí.
 
Kontaktovat experta igus® nyní

 
 

Objednejte si bezplatnou krabici se vzorky nyní!

Krabice se vzorky pro aplikace s teleskopickými rozšířeními a šikmými osami  
Nejdůležitější informace o šikmých osách a teleskopických rozšířeních

Přesvědčte se sami o kvalitě našich produktů. Krabice se vzorky obsahuje ty nejdůležitější produkty igus® pro aplikace s teleskopickými rozšířeními a šikmými osami, ale také informace o typických aplikacích.
 
Objednat bezplatnou krabici se vzorky nyní

Vyřešte typické problémy s teleskopickými rozšířeními a šikmými osami

Příklad aplikace: samonosné délky řetězu e-chain® ve stohovači kontejnerů  
Problém:
Samonosné délky jsou omezené použitými komponenty

Aplikace, jako je například tento stohovač kontejnerů, vyžadují dodávku energie se samonosnou délkou. Tato délka je však omezena použitou dodávkou energie. Z tohoto důvodu je nutné, aby dodávky energie byly jak odolné vůči opotřebení, tak pevné.

Použití E4.1L  
Řešení:
Dodávka energie s dlouhou samonosnou délkou

E4.1L nabízí optimální rozložení sil se samonosnými délkami a vydrží tažné a tlačné síly až 7 000 N. Tento řetěz e-chain® umožňuje hmotnosti plnění až 600 kg/m. V důsledku toho je tento řetěz e-chain® obzvlášť vhodný pro samonosné použití.

Příklad použití rozšířeného nízkozdvižného vozíku  
Problém:
Těžké komponenty snižují užitečné zatížení

Užitečné zatížení hraje důležitou úlohu v mnoha aplikacích se šikmými osami nebo teleskopickou funkcí, jelikož může být omezeno těžkými komponenty. V případě této teleskopické pracovní plošiny je například cílem maximální možné snížení hmotnosti v oblasti koše.

Srovnání různých modelů e-chain®  
Řešení:
Ušetřete až 30 % hmotnosti s touto dodávkou energie

Řetěz E4.1L e-chain® je velmi robustní a navíc velmi lehký. Nejenže podporuje delší teleskopické aplikace, ale zároveň umožňuje snížení hmotnosti až o 30 %. Současně nabízí více užitečného prostoru oproti předchozím modelům, zatímco instalační prostor zůstává nezměněný.

Dodávky energie s odřenými hadicemi  
Problém:
Otěr materiálu v důsledku pohybu

Při vedení hydraulického vedení přispívá vysoký tlak působící na hadice spolu s pohybem ke zvýšenému otěru materiálu hadic. Oba faktory nejenže představují nebezpečí během provozu, ale zároveň mohou vést k poruchám.

Řetěz e-chain® vede hydraulickou hadici  
Řešení:
Bezpečná podpěra, která chrání hadici

E4.1L nabízí bezpečnou podpěru pro hadice s různými tlaky a její konstrukce je vůči hadici obzvlášť šetrná. Opotřebení materiálu je nižší, i když je hadice v neustálém pohybu, zatímco bezpečnost a spolehlivost jsou vyšší.

Grove Manlift s energetickým řetězem na extrémně malém prostoru  
Problém:
Vodicí kabely a hadice v těch nejmenších instalačních prostorech

V případě aplikací s teleskopickým rozšířením nebo zdvižným sloupem nezbývá pro dodávku energie mnoho místa. To znamená, že jsou vyžadovány velmi omezené poloměry ohybu, které nemohou být poskytnuty všemi kabely/hadicemi a energetickými řetězy. Zároveň je vyžadována velmi dlouhá životnost.

Srovnání velikosti: řetěz e-chain® a tužka  
Řešení:
Maximálně omezené poloměry ohybu a extrémní odolnost

Řetězy e-chain® společnosti igus® a spolehlivé kabely chainflex® nabízejí velmi omezené poloměry ohybu a umožňují extrémně prostorově úsporné dodávky. Díky tomu, že mají žíly navinuté ve svazcích, jsou kabely chainflex® extrémně odolné i v případě extrémního ohybového zatížení.

Teleskopická místa ložiska náročná na údržbu  
Problém:
Nevhodné nebo nedostatečné mazání

Teleskopická místa ložiska vyžadují pravidelnou údržbu a mazání. To obnáší neustálé údržbářské práce, aby se zajistila bezpečnost zařízení a jeho řádná funkce.

Samomazné ložisko s tyčovým materiálem iglidur®  
Řešení:
Bezúdržbová teleskopická místa ložiska s iglidur®

Díky použití technických plastů iglidur® nevyžadují teleskopická místa ložisek mazání ani údržbu. Materiál si můžete zpracovat sami nebo si můžete objednat tvary upravené na míru vyrobené společností igus®. Životnost plastů iglidur® lze vypočítat online.

Testováno v největší zkušební laboratoři v oboru

 

Řetězy e-chain® a kabely chainflex® jsou důkladně testovány ve zkušební laboratoři igus®. Dodávky energie a kabely jsou testovány v realistických podmínkách a výsledky jsou zadávány do našich nástrojů pro výpočet servisní životnosti, čímž získáme přesné predikce životnosti našich produktů. Společnost igus® však nezískává odborné znalosti výhradně z laboratoře. Konkrétní praktické zkušenosti zákazníků igus® jsou minimálně stejně tak důležité. Jejich zpětná vazba nám umožňuje průběžně zlepšovat naše produkty.

 

Příklady aplikací se šikmými osami

Working platform

This working platform is usually used for underground mining. Up to now, hoses and cables hung loosely from it, which meant they could get caught easily and become damaged.

Working platform    

Transporter

This vehicle was especially designed for the transport of windcraft wings.

Transporter    

Mining application

A versatile applicable commercial vehicle from underground mining that is required for maintenance in different sectors.

Mining application    

Drilling and piling machines

These drilling and piling machines are used in railway construction, for example, to set concrete piles for electric cables.

Drilling and piling machines    

Working platform

This new design permits a variety of multiple tunnel construction processing steps to be performed by one machine.

Working platform    

Máte nějaké dotazy?

Potřebujete další informace ohledně použití vysoce výkonných polymerů igus® v teleskopických aplikacích nebo šikmých osách? Naši experti vám vždy rádi pomohou.
 
Kontaktovat experta igus® nyní

Poradenské služby

Rád zodpovím vaše otázky osobně

Přeprava a konzultace

Osobně:

Pondělí až pátek od 7:00 do 20:00.
Sobota od 8:00 do 12:00.

Online:

24h