Vyberte místo pro doručení

Výběr stránky země/oblasti může mít vliv na různé faktory, jako jsou cena, možnosti dopravy a dostupnost produktu.
Moje kontaktní osoba
HENNLICH s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
CZ(CS)

O společnosti igus

Společnost igus je výrobcem vysoce výkonných polymerů pro pohyb se sídlem v Kolíně nad Rýnem v Německu. Od roku 1964 vyvíjíme a vyrábíme pohyblivé plasty - inovativní výrobky z bezmazných plastů. Patří mezi ně energetické řetězy, kabely, kluzná ložiska, technologie olověných šroubů, roboty a inteligentní senzory, které našim zákazníkům pomáhají zlepšovat jejich technologie a snižovat náklady. Většina výrobků se vyrábí vstřikováním, odtud pochází i název společnosti: igus = "Industriespritzguss " (průmyslovévstřikování).

Naše cíle

Další informace o společnosti igus:     ► Co prosazujeme a jak se k sobě chováme     ► igus 2023: Čísla & Fakta

Zlepšete pohyblivé aplikace

Svět motion plastics

Svět je v neustálém pohybu. Všude tam, kde dochází k pohybu, přicházíme na scénu my, abychom našim zákazníkům nabídli technické inovace: Zlepšení pohyblivých aplikací!

To je základní princip, který žene naši výrobu dopředu. Tím, že vyvíjíme produkty z vysoce výkonných polymerů s nízkým opotřebením, zlepšujeme pohyblivé aplikace po celém světě – pomocí produktů vyrobených v Německu. Naše produkty motion plastics pocházejí z oblasti systémů dodávky energie, kabelů, ložiskové technologie, lineární technologie, tyčového materiálu, 3D tisku, levné automatizace a inteligentních plastů.
Objevte produkty motion plastics nyní

Vylepšené aplikace díky produktům motion plastics

Pohyb je všude. Můžeme se o tom přesvědčit každý den, kdy máme příležitost pomáhat našim zákazníkům s atraktivními projekty. Dnes našich služeb využívá 188 000 společností z více než 80 zemí po celém světě a z více než 50 různých odvětví.

Zlepšujeme pohyblivé aplikace v automobilovém nebo obalovém průmyslu, oblasti kolejových a zemědělských technologií, stavby obráběcích strojů nebo sektoru obnovitelných energií. Společně se snažíme najít nejlepší řešení pro každou aplikaci.
 
Přejít na příklady aplikací

Výhoda pohyblivých plastů: dlouhá životnost

Naše výrobky z vysoce výkonných plastů mají jednu velkou výhodu - dlouhou životnost. Pro vás to znamená, že s našimi pohyblivými plasty můžete své stroje a aplikace využívat déle a snížit náklady na údržbu.

Za tímto účelem provádíme rozsáhlé testy našich výrobků v naší zkušební laboratoři a poskytujeme vám údaje, abyste si mohli předem vypočítat životnost konkrétního výrobku. Můžete si být jisti, že naše pohyblivé plasty splní, co slibují!
 
Další informace o životnosti a dalších výhodách

Nulový plastový odpad

Jaká je trvalá udržitelnost produktů motion plastics?

Jakožto společnost zabývající se zpracováním plastů považujeme za svou povinnost využívat zdroje trvale udržitelným způsobem a chránit životní prostředí. Naše produkty motion plastics k tomu mohou významnou měrou přispívat. Během své výroby, během použití a na konci životnosti.

Důležitá jsou pro nás zejména dvě témata: Neutralita z hlediska emisí CO2, tzn. přímý vliv na klima, a nulový plastový odpad, tzn. recyklovatelnost našich produktů.
Více informací o trvalé udržitelnosti ve společnosti igus

Recyklace plastů a další

Recyklace hraje důležitou roli v našem cíli nulového plastového odpadu, o který usilujeme různými opatřeními. Technické a průmyslové plasty lze recyklovat prostřednictvím naší recyklační platformy chainge a recykláty lze také nakupovat a prodávat. Na naší platformě igus:bike nabízíme jízdní kola a komponenty pro jízdní kola vyrobené z recyklovaného plastu. Propagujeme novou technologii HydroPRS, která umožňuje chemickou recyklaci plastů. Naše učňovská společnost reguse se věnuje recyklaci vyřazených elektrospotřebičů. A samozřejmě nabízíme také různé výrobky z recyklovaných materiálů.
 
Více o recyklaci ve společnosti igus

Maximálně vstřícné jednání

Technická dokonalost je nyní hračkou – s produkty motion plastics a programem igus enjoyneering

Vyvíjejte a navrhujte stroje a systémy s lehkostí. Užívejte si při práci spoustu radosti a zábavy. Vzájemná spolupráce vám umožní rozvíjet a podporovat kreativitu a technické know-how. Jednoduše řečeno: Tech up made easy – to je motto programu enjoyneering! Tento koncept jsme představili na veletrhu Hannover Messe 2023, který zahrnuje skutečné inovace a revoluční digitální koncepty související s našimi produkty motion plastics. Enjoyneering by měl umožnit inženýrům a technikům s hravou lehkostí uvolnit svůj technický potenciál a prorazit na novou půdu při řešení problémů, například s iguverzemi.
 
Objevte program igus enjoyneering nyní

Podpora po celém světě

igus po celém světě Výrobky z pohyblivých plastů od společnosti igus se vyrábějí v Německu, ale máme 188 000 zákazníků nejen v Německu, ale na mnoha místech po celém světě. Jsme zastoupeni ve více než 80 zemích a v 15 z nich máme továrny; existuje 30 dceřiných společností igus a mnoho dalších obchodních partnerů. Díky tomu vám můžeme poskytnout poradenství a podporu přímo na místě, ať jste kdekoli.

Rychlé a spolehlivé dodání


Společnost igus vám nabízí vše z jednoho zdroje. To znamená 243 000 produktů ve více než 1 000 000 variant skladem. Jsme schopni je připravit k odeslání a doručit ve velmi krátké době – a pokud je zapotřebí zvládnout úkoly velmi rychle, najdeme řešení společně.

igus je oceňovaná společnost

Ocenění igus V průběhu mnoha let jsme byli vyznamenáni celou řadou cen a ocenění. Konec konců jedná se o uznání výkonnosti našich zaměstnanců a produktů. Mimořádně hrdí jsme například na naši nominaci na cenu Skrytý šampion, NRW Business Award, ocenění pro společnost přátelskou vůči rodinám a na ceny iF Design Award.


Jaké hodnoty vyznáváme a jak probíhá interakce s námi

Sluneční soustava společnosti igus

V srdci naší firemní kultury se nachází naše sluneční soustava. Ne, nemáme na mysli skutečný planetární systém. Sluneční soustava igus je organizační schéma, které odráží naše myšlenky a činy. Uprostřed se nachází zákazník, který je pro nás stejně důležitý jako Slunce pro Zemi – to jí dodává světlo, teplo a energii. Stejně tak zákazník nám dodává svá přání, podněty a peníze. Naši kolegové a týmy žijí a tvoří okolo zákazníka, přijímají jeho požadavky a hledají ta pravá řešení jeho problémů – mnohdy v podobě inovací. Úspěch našich zaměstnanců vychází z úspěchu zákazníků. Naším úkolem jako společnosti je vytvářet pro naše kolegy atmosféru, ve které mohou pracovat s radostí a co nejlépe.
 

Vykročit vstříc do budoucnosti se zvědavostí

Výzkum na ploše 3 800 m 2, naslouchání nápadům zákazníků, nové produkty každý rok na veletrhu IMPS v našich vlastních prostorách a na mnoha veletrzích po celém světě… to vše pro nás znamená inovace. Chceme nacházet nová řešení s našimi zákazníky a rychle je implementovat ve snaze o zlepšení technologie a snížení nákladů.

Pozornost věnujeme nejen současným problémům, ale také budoucím výzvám. Například digitalizace probíhá napříč všemi strukturami igus a je úzce provázaná s inovacemi.

Staňte se partnerem společnosti igus

Stále hledáme nové partnery, kteří s námi chtějí dlouhodobě spolupracovat a růst s námi - ať už jako dodavatelé nebo prodejci. V centru našeho zájmu je samozřejmě zákazník, pro kterého se společně snažíme najít to nejlepší řešení.

Charta diverzity podepsaná společností igus

Ceníme si rozmanitosti a tolerance

Společnost igus oficiálně podepsala Chartu diverzity "" . To je jasný signál ve prospěch rozmanitosti a tolerance na pracovišti. Zavazujeme sebe, své zaměstnance a partnery k uctivé, vděčné a nepředpojaté spolupráci. 


igus 2023: fakta a čísla

Prodeje igus

1,115 miliardy €

Prodej
Zaměstnanci igus po celém světě

4.600

Počet zaměstnanců po celém světě
Lokace a distributoři igus

31

Pobočky a 50 distributorů: zastoupení ve více než 80 zemích
Zákazníci igus

188 000

Zákazníci
Díly igus

243 000

Produkty ze skladu
Stroje na injekční vstřikování igus

800

Stroje na lisování vstřikováním
Rok založení15. října 1964 Margretou a Günterem Blasem v Kolíně nad Rýnem (Mülheim); 100% rodinná vlastnická struktura
Ze zahrady v Kolíně nad Rýnem do celého světa – více informací o historii společnosti igus
Výkonný ředitelFrank Blase, generální ředitel Nové podniky & Operations
Michael Blaß, generální ředitel e-chain systems
Artur Peplinski, generální ředitel igus international
Dr. Thilo Schultes, generální ředitel rychle rostoucích obchodních jednotek
Tobias Vogel, generální ředitel pro ložiska & Lineární technologie
Největší zkušební laboratoř v oboruCelková plocha: Celková plocha: 3 800 m²; Testy/rok: 15,000
CertifikátŘízení kvality a ochrany životního prostředí
DIN EN ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001:2015, ISO 50001:2018
Ostatní certifikáty a schválení
Termíny "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "řetězy pro jeřáby", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", quot;e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus zlepšuje, co se hýbe", 73quot;igus:", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plasty pro delší životnost", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL" , "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "když se hýbe, igus zlepšuje", "xirodur", "xiros" a "ano" jsou zákonem chráněné ochranné známky společnosti igus® GmbH/kolín nad Rýnem ve Spolkové republice Německo a případně v některých zahraničních zemích. Jedná se o neúplný seznam ochranných známek (např. přihlášky ochranných známek nebo registrované ochranné známky) společnosti igus GmbH nebo přidružených společností igus v Německu, Evropské unii, USA a/nebo jiných zemích či jurisdikcích.

Společnost igus® GmbH upozorňuje na to, že neprodává žádné produkty společností Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber ani žádných jiných výrobců pohonů uvedených na tomto webu. Produkty nabízené společností igus® jsou stejné jako produkty společnosti igus® GmbH