Vyberte místo pro doručení

Výběr stránky země/oblasti může mít vliv na různé faktory, jako jsou cena, možnosti dopravy a dostupnost produktu.
Moje kontaktní osoba
HENNLICH s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
CZ(CS)

Klasifikace kabelů chainflex®

Pro vaši snazší volbu, jsme klasifikovali všechny typy kabelů chainflex® podle kriterií "základní požadavky, délka pojezdu, odolnost proti olejům a zkrut". Čím vyšší je hodnota, tím lepší je kabel.
 
Příklad: Hledáte kabel, který je vhodný pro maximální mechanické namáhání. V samonosných a kluzných aplikacích by měla být délka pojezdu až 100 m. Kabel je rovněž navržen tak, aby splňoval požadavky na odolnost proti olejům podle normy DIN EN 50363-10-2. Kabel není navržen speciálně pro torzní aplikace.
 
Dle přehledu klasifikace vyberete následující:
 
Základní požadavky: 6 Délka pojezdu: 5 Odolnost vůči oleji: 3 Torze (krut): 1
Výsledkem je třída klasifikace – v tomto případě "Třída 6.5.3.1", kterou můžete najít na stránkách jednotlivých produktů.
NahrátPojezdOdolnost proti olejiTorze (krut)
od 1 do 71 až 61 až 41 až 4
Nahrátnízké1234567nejvyšší
Pojezdsamonosné123456400 m +
Odolnost proti olejiŽádný1234nejvyšší
Torze (krut)Žádný1234± 360°/m

chainflex® "třída" je složena ze 4 částí:

Základní požadavky

Kapacita namáhání (R a V)
1 až 7

1: Flexibilní kabely
2: Vysoce flexibilní kabely
3: Kabely vhodné pro řetězy bez zvláštní konstrukce (např. žíly navinuté ve vrstvách) pro použití v řetězech e-chains®.
4: Kabely se speciální strukturou pro trvalý pohyb v řetězech e-chains®, střední zatížení, poloměry od 7,5 x d, rychlost až 3 m/s
5: Kabely pro trvalý pohyb v řetězech e-chains®, vysoké zatížení, poloměry od 6,8 x d, rychlost až 10 m/s
6: Kabely pro trvalý pohyb v řetězech e-chains®, maximální zatížení, poloměry od 5 x d, rychlost až 10 m/s
7: Kabely pro trvalý pohyb v řetězech e-chains®, maximální zatížení pro nejmenší poloměry, vnitřní a venkovní aplikace, poloměry od 4 x d, rychlosti až 10 m/s a více
Délka pojezdu

Pojezd
1 až 6

1: Samonosné
2: Pojezd do 10 m
3: Pojezd do 20 m
4: Pojezd do 50 m
5: Pojezd do 100 m
6: Pojezd do 400 m a více
1: Není odolné proti olejům<br> 2: Odolné proti olejům (podle normy DIN EN 50363-4-1)<br> 3: Odolné proti olejům (podle normy DIN EN 50363-10-2)<br> 4: Odolné proti olejům (podle normy DIN EN 60811-2-1, odolné proti organickým olejům

Odolnost proti olejům
1 až 4

1: Není odolné proti olejům
2: Odolné proti olejům (podle normy DIN EN 50363-4-1)
3: Odolné proti olejům (podle normy DIN EN 50363-10-2)
4: Odolné proti olejům (podle normy DIN EN 60811-2-1, odolné proti organickým olejům (podle normy VDMA 24568 s Plantocut 8 S-MB testovaný DEA)
Torze (krut)

Torze
1 až 4

1: bez torze
2: ±90°, s kabelem o délce 1 m
3: ±180°, s kabelem o délce 1 m
4: ±360°, s kabelem o délce 1 m

Podle logiky klasifikace by teoreticky měly být možné následující třídy: nejnižší „Třída 1.1.1.1“, nejvyšší „Třída 7.6.4.4“

Co znamená klasifikace chainflex®?

igus® je dodavatelem kabelů pro permanentní pohyb v řetězech e-chains® více než 25 let – kabely chainflex®, které jsou skutečně dobré v jednom ohledu:
Spolehlivá funkce.
Pro dosažení tohoto cíle musí všechny kabely chainflex® ve všech aplikacích s řetězy e-chain® zvládnout a vyrovnat se s náročnými požadavky, jako jsou např. velice malé poloměry ohybu, vysoký počet cyklů mechanického namáhání, kompaktní montážní prostor či široká škála chemických nebo dynamických vlivů.
igus® provádí základní kvalifikační testy dle standardů igus® ve svém vlastním technickém centru a technické laboratoři. Tyto kvalifikační standardy pro kabely chainflex® zahrnují série testů, které vedou k přiřazení odpovídající igus® "třídy".

1. Kvalifikační standard chainflex® "Materiály"

Materiály, které mají být použity při sériové výrobě kabelů chainflex®, musejí projít celou řadou průběžných testů v řetězech e-chain® a také obvyklými standardními testy přímo pro kabely (jako jsou například průběžné zkušební cykly ohýbání, stárnutí, otěru, odolnosti proti médiím nebo případně zpomalování hoření). Tyto série testů, které mohou trvat až tři roky, vždy vycházejí z testů pohybu za použití materiálů řetězů e-chain® a zahrnují:
  • Průběžné testy ohybu v řetězech e-chain® při pokojové teplotě na kluzných a samonosných pojezdech.
  • Průběžné testy ohybu v řetězech e-chain® při nízkých teplotách a na pojezdu 8 m (až do teploty -40 °C, v závislosti materiálu)
  • Průběžné testy ohybu v řetězech e-chain® v různých kapalných médiích na pojezdu cca 0,5 m.
  • Testy otěru Testy otěru v kombinaci s materiály řetězů.

3. Kvalifikační standard chainflex® "certifikace"

Tato série testů je založena na standardech dle specifikace certifikačních organizací. Testy jsou prováděny dle těchto specifikací.
Zkušební laboratoř Firma igus® v poslední době významně rozšířila testovací laboratoř pro energetické řetězy a kabely na 1030 čtverečných metrů. Nové standardní nebo speciální zákaznické produkty mohou být nyní testovány na více jak 70 testovacích stanovištích.

2. Kvalifikační standard chainflex® "Design"

Tyto série testů, které mohou v závislosti na definovaném cíli (např. dvojité zdvihy) trvat jeden až tři roky, vždy vycházejí z testů pohybu za použití řetězů e-chain® a zahrnují:
  • Průběžné testy ohybu v řetězech e-chain® při pokojové teplotě na kluzných a samonosných pojezdech. Poloměry jsou mnohem menší než ty, které jsou definovány dále v katalogu.
  • Průběžné testy ohybu v řetězech e-chain® s různými teplotními křivkami od -40 °C do +60 °C – v závislosti na konstrukci a materiálu – s kluznými pojezdy a menšími poloměry než ty, které jsou definovány dále v katalogu.
  • Průběžné testy zkrutu v řetězech triflex® e-chain® se zkrutem ± 180°/m pro torzní kabely na torzním zkušebním zařízení s řetězem triflex® e-chain® o délce 1 m.
  • Průběžné torzní testy v řetězech triflex® e-chain® s programy pohybu na šestiosých robotech.

4. Kvalifikační standard chainflex® "výrobní optimalizace"

Po mnoha letech ověřování konstrukce a materiálů jsou výrobní procesy ověřeny a definovány až na úroveň strojů s cílem udržet výrobní tolerance na minimu. Samozřejmě jsou systematicky a kontinuálně odebírány vzorky kabelů v průběhu výroby a jsou podrobovány testu šarží. Testování šarží ve společnosti igus® znamená:

Záznam a zkoumání výrobních parametrů ve spojení s kabelem chainflex®.

Provedení testů odolnosti při ohybu na testovacích lavicích e-chain® s krátkými, rychlými pojezdy.


Jako prostředky zjednodušení výroby z téměř 1000 pohyblivých kabelů e-chain®, uvedla společnost igus® nový výběr „Class“ a systém kvalifikace kabelů na bázi těchto sérií testů.
Na základě této třídy „Class“ (ification) je možné rychle a snadno vybrat kabel pro specifické aplikace. Klasifikace podle "tříd" popisuje zátěž, která může být od kabelu očekávána, délku pojezdu a požadovanou odolnost proti olejům či jiným médiím.Termíny "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "řetězy pro jeřáby", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", quot;e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus zlepšuje, co se hýbe", 73quot;igus:", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plasty pro delší životnost", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL" , "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "když se hýbe, igus zlepšuje", "xirodur", "xiros" a "ano" jsou zákonem chráněné ochranné známky společnosti igus® GmbH/kolín nad Rýnem ve Spolkové republice Německo a případně v některých zahraničních zemích. Jedná se o neúplný seznam ochranných známek (např. přihlášky ochranných známek nebo registrované ochranné známky) společnosti igus GmbH nebo přidružených společností igus v Německu, Evropské unii, USA a/nebo jiných zemích či jurisdikcích.

Společnost igus® GmbH upozorňuje na to, že neprodává žádné produkty společností Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber ani žádných jiných výrobců pohonů uvedených na tomto webu. Produkty nabízené společností igus® jsou stejné jako produkty společnosti igus® GmbH