Vyberte místo pro doručení

Výběr stránky země/oblasti může mít vliv na různé faktory, jako jsou cena, možnosti dopravy a dostupnost produktu.
Moje kontaktní osoba
HENNLICH s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
CZ(CS)

Senzory pro inteligentní kabely chainflex®

Novinky v oblasti inteligentních plastů pro rok 2022

Novinky v oblasti inteligentních plastů pro rok 2023 …

... prohlédněte si nyní všechny novinky pro rok 2023 v oblasti inteligentních plastů, jako jsou systémy sledování prasknutí pro řetězy robotů i.Sense TR.B nebo zbrusu nová univerzální služba superwise přímo zde:
Industry 4.0: 2023 smart plastics News - overview

Sledování kvality kabelů CF.Q

 
  • Předcházejte neplánovaným odstávkám systému v důsledku selhání kabelů v případech, kdy používáte kabely chainflex® mimo záruční podmínky!
  • Detekujte mechanické namáhání kabelů chainflex® v extrémních provozních podmínkách již v rané fázi.
  • Plánujte údržbu cenově výhodně s předstihem
Požádat o CF.Q

Jak CF.Q funguje


Modul isense CF.Q se používá pro včasnou detekci změny elektrických specifikací kabelů chainflex® v důsledku mechanického zatížení během provozu v systému e-chain system® společnosti igus®. Za tímto účelem probíhá během provozu měření elektrického odporu na speciální smyčce vodičů. Změny odporu související s teplotou jsou kompenzovány měřením PT100 v místě instalace kabelu. Průběžné vyhodnocování dat pomocí mikroprocesoru provádějí vlastní algoritmy společnosti igus®. Tímto způsobem jsou přibližně 50krát za vteřinu získávány aritmetické a kluzné průměrné hodnoty naměřeného odporu, které jsou vyhodnocovány v časových souvislostech.
Pokud systém detekuje trvalou změnu elektrických specifikací, doporučí výměnu kabelu přepnutím na bezpotenciálový kontakt, jakmile to bude možné. Pokud není kabel vyměněn, systém se preventivně vypne pro případ, že by došlo k úplnému prasknutí žíly. 
 
Systém zaznamená všechny naměřené hodnoty, které vedly k varování a následnému vypnutí, aby bylo možné je později přezkoumat.
Animace CF.Q

Možnosti integrace CF.Q:

Možnost 1
jako obětovaný kabel

U této možnosti je stále vyžadován prostor pro vedení dalšího kabelu v řetězu e-chain®, protože systém CF.Q je veden jako "obětovaný kabel" v řetězu e-chain®.
Všechny žíly kabelu jsou "zapojeny sériově" a připojeny k měřicímu vstupu modulu.
Výhoda: Měřeny jsou všechny žíly, což znamená, že není potřeba vybírat nejčastěji používané žíly.
Nevýhoda: Bez ohledu na výrobní šarži a montážní metodu mohou i kabely ze stejné výrobní šarže dosahovat odlišné životnosti.

Možnost 2
v podobě nevyužitých žil kabelu

Ve sledovaném kabelu jsou jako měřicí žíly definovány dvě nevyužité žíly. V případě potřeby jsou vedeny do měřicích spojů modulu CF.QA prostřednictvím stíněného prodlužovacího kabelu.
To často vyžaduje úpravu montáže konektoru, jelikož dvě žíly musí být vedeny z konektoru na straně rozvaděče v místě vstupu kabelu.
Výhoda: Kabel použitý zákazníkem je sledován
Nevýhoda: Původní kabel musí být často vyměněn za variantu se dvěma dalšími žílami, což obvykle zvětší průměr kabelu. Doporučuje se vybrat dvě zjevně "nejslabší" žíly.
 

Příběh úspěšného použití materiálu I4.0 z terénu

  • Aplikace: Stroj na balení chleba
  • Jaké byly požadavky: Inteligentní systém dodávky energie
  • Požadavky: Preventivní sledování kabelů
  • Produkt: modul lišty CF.Q DIN
  • Oblast využití: Jakákoli automatizace
  • Úspěch pro zákazníka: Společnost GHD Georg Hartmann Maschinenbau hledala spolehlivý systém dodávky energie pro jeden ze svých automatických balicích strojů, včetně preventivního sledování, které by pomohlo předcházet selhání stroje
Přejít na zprávu o aplikaci

Chcete si sestavit vlastní balíček inteligentních plastů?

Stáhněte si digitální verzi našeho inteligentního plastu Domino a sestavte si svou vlastní konfiguraci. 

Pak se můžete těšit na hračku z inteligentního plastu. 


Poradenské služby

Rád zodpovím vaše otázky osobne

Preprava a konzultace

Osobne:

Pondelí až pátek od 7:00 do 20:00.
Sobota od 8:00 do 12:00.

Online:

24h


Termíny "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "řetězy pro jeřáby", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", quot;e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus zlepšuje, co se hýbe", 73quot;igus:", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plasty pro delší životnost", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL" , "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "když se hýbe, igus zlepšuje", "xirodur", "xiros" a "ano" jsou zákonem chráněné ochranné známky společnosti igus® GmbH/kolín nad Rýnem ve Spolkové republice Německo a případně v některých zahraničních zemích. Jedná se o neúplný seznam ochranných známek (např. přihlášky ochranných známek nebo registrované ochranné známky) společnosti igus GmbH nebo přidružených společností igus v Německu, Evropské unii, USA a/nebo jiných zemích či jurisdikcích.

Společnost igus® GmbH upozorňuje na to, že neprodává žádné produkty společností Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber ani žádných jiných výrobců pohonů uvedených na tomto webu. Produkty nabízené společností igus® jsou stejné jako produkty společnosti igus® GmbH