Vyberte místo pro doručení

Výběr stránky země/oblasti může mít vliv na různé faktory, jako jsou cena, možnosti dopravy a dostupnost produktu.
Moje kontaktní osoba
HENNLICH s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
CZ(CS)

Inteligentní řešení zahrnující sledování stavu stroje a prediktivní údržbu

Prodlužte životnost produktu a snižte náklady na údržbu pomocí inteligentních plastů igus®

Bez digitalizace není automatizace: Přímou cestou je sledování stavu pomocí systému i.Sense, který nabízí rychlou integraci a maximální spolehlivost. Pokud však chcete svá výrobní zařízení zcela propojit pomocí Internetu věcí (IoT), je pro vás tou správnou volbou systém prediktivní údržby i.Cee.

Prostřednictvím inteligentních plastů – systémů energetických řetězů, kabelů chainflex® a kluzných ložisek vybavených chytrými senzory – usiluje společnost igus® o to, aby u komplexních řešení automatizace bylo možné co nejsnáze dosáhnout kompatibility s Průmyslem 4.0.
Požádejte nyní o osobní úvod
Chcete eliminovat odstávky zařízení a plánovat údržbu? V tomto videu se dozvíte, jak to funguje se společností igus…

Obsah:


Novinky v oblasti inteligentních plastů pro rok 2022

Novinky v oblasti inteligentních plastů pro rok 2023 …

... prohlédněte si nyní všechny novinky pro rok 2023 v oblasti inteligentních plastů, jako jsou systémy sledování prasknutí pro řetězy robotů i.Sense TR.B nebo zbrusu nová univerzální služba superwise přímo zde:
Industry 4.0: 2023 smart plastics News - overview


Sledování stavu (i.Sense)


Sledování stavu je nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak zkombinovat více produktů igus® do jednoho produktu vyrobeného z inteligentních plastů, které samy monitorují svůj stav. Montovány jsou senzory, které měří hodnoty (například teplotu, síly a zvukové vlny / vibrace) v rámci předdefinovaných limitů. Hodnoty mimo tyto limity mají za následek alarm nebo alespoň upozornění. Na základě těchto informací lze určit následné kroky, jako je provedení údržby nebo odstávka systému. Pokud si to budete přát, hodnoty mimo definované limity mohou přímo vyvolat odstávku systému, aby se předešlo poškození a nákladným opravám.
Společnost igus® používá v souvislosti se sledováním stavu označení "iSense".
 
Přejít na sledování stavu

Prediktivní údržba (i.Cee)


Systém prediktivní údržby je tvořený senzory, softwarem a prvky sledování stavu. Umožňuje dynamický výpočet životnosti a identifikuje nejvhodnější dobu pro údržbu produktů igus®. Prediktivní údržba je tak dalším krokem na cestě k dosažení komplexního konceptu inteligentní dodávky energie a ložiskové technologie. Tento systém prediktivní údržby má název "i.Cee" a je k dispozici v celé řadě konstrukcí, takže nabízí vysoký stupeň individuality. Cílem je vždy maximální bezpečnost systému a uživatele a co nejdelší životnost produktu.  
Náš systém prediktivní údržby se jmenuje "i.Cee".
Přejít na prediktivní údržbu
Infografika pro inteligentní plasty


Tyto produkty mohou být vybaveny technologií inteligentních plastů


Celkový přehled inteligentních plastů

Brožura přináší rychlý přehled


Přehled témat:
  • Monitorování stavu (i.Sense)
  • Výrobky pro sledování stavu
  • Příklady aplikací pro monitorování stavu
  • Prediktivní údržba (i.Cee)
  • Příklady aplikací pro prediktivní údržbu
  • Datové toky prediktivní údržby
Stáhnout příručku

Co pro vás můžeme udělat?


 
Prediktivní údržba inteligentních plastů Hledáte pro svůj systém dodávky energie funkci vypnutí, která vám pomůže předcházet  haváriím?
Prediktivní údržba inteligentních plastů Nechcete pro účely sledování vaší dodávky energiepoužívat software?
Prediktivní údržba inteligentních plastů Máte zájem o indikaci stavu pomocí LED kontrolek?


Prediktivní údržba inteligentních plastů Chcete mít kdykoli přehled o aktuální životnosti vašich produktů igus®?


Prediktivní údržba inteligentních plastů Chcete vědět, kdy je nutné u některého z vašich produktů igus® provést údržbu?


Prediktivní údržba inteligentních plastů Chcete předcházet neplánovaným odstávkám stroje?


Prediktivní údržba inteligentních plastů Chcete u své dodávky energie a technologie kluzného ložiska dosáhnout kompatibility s Průmyslem 4.0?


Ovládací panel prediktivní údržby Chcete již nyní vidět, co se stane v budoucnosti?Novinky z oblasti prediktivní údržby Další funkce v oblasti prediktivní údržby najdete v přehledu našich novinek v inteligentním závodu.

Průmysl 4.0: úspěšná implementace v praxi

Jeřáby Obráběcí stroje Dřevařský průmysl Manipulátory Robotika Manipulace s materiálem Těžařský průmysl Prozkoumat všechny aplikace

Výroba automobilů

Prediktivní údržba ve výrobě automobilů Výrobní linky v automobilovém průmyslu se nikdy nezastaví. Koncepty inteligentní výroby ve stylu prediktivní údržby mají v těchto výrobních linkách dlouhou tradici.
Více informací

Jeřáby

Sledování stavu jeřábů Těžká zatížení, dlouhé použití a široká škála povětrnostních vlivů – jeřáby musí nabízet fantastický výkon. Aby bylo možné to vždy zajistit, jsou zapotřebí koncepty spolehlivého sledování stavu.
Více informací

Čistírny odpadních vod a kanalizační čistírny

Chytré sledování stavu v čistírnách odpadních vod Čistírny odpadních vod kladou na použité součásti velké nároky, jako jsou nepřetržitý provoz, povětrnostní vlivy a nečistoty. Naše inteligentní systémy energetických řetězů jsou navrženy pro nepřetržitý provoz bez selhání ve všech myslitelných podmínkách.
Více informací

 


 

Stroj na balení chleba

Stroj na balení chleba "Systém sledování stavu igus® CF.Q dokáže předcházet selhání strojů s vysokým výkonem", říká Dipl.-Ing. Oliver Tausch, vedoucí oddělení elektrického inženýrství, o požadovaných specifikacích společnosti GHD.

Rakouský dodavatel automobilů

Rakouský dodavatel automobilů Rakouský dodavatel automobilových dílů používá inteligentní plasty společnosti igus pro vnitřní portálové jeřáby, které umožňují automatickou manipulaci s bloky motorů.

Výroba oxidu hlinitého

EC.P v AOS "Pokud je pohyb řetězu nadměrně ztížen prachem nebo nečistotami, vyvolá systém monitorování tlačných/tažných sil odstávku, než dojde k jakémukoli poškození.

Myčka na vlaky

Inteligentní plasty v myčce na vlaky Stále čisté vlaky a bezpečná dodávka energie díky prediktivní údržbě s igus i.Cee.

Lineární roboty

Inteligentní plasty ve společnosti Güdel Díky integraci senzorů inteligentních plastů do dodávky energie má systém sledování stavu na straně zákazníka k dispozici data.  

Čistírna odpadních vod

Inteligentní plasty v čistírnách odpadních vod Již žádná nepříjemná překvapení díky sledování stavu v mimořádně pomalých aplikacích, kde není poškození patrné a obvykle se stane viditelným teprve tehdy, když už je moc pozdě.

Nejčastější dotazy pro inteligentní plasty

Nejčastější dotazy a integrace

Co jsou to inteligentní plasty igus? Co je to Průmysl 4.0? Na našem blogu najdete odpovědi na nejčastější otázky na tato témata:


3D CAD portál pro inteligentní plasty

Navrhujte inteligentní energetické řetězy na 3D CAD portálu

Rychlejší navrhování inteligentních systémů energetických řetězů. Modely CAD pro všechny inteligentní součásti.

Naše inteligentní systémy řetězů e-chain se již spolehlivě používají ve stovkách tisíců aplikací po celém světě – od nápojových přístrojů a CNC strojů až po ocelárny. Samonosné délky nepředstavují žádný problém a dlouhé pojezdy jsou myslitelné v nejrůznějších odvětvích. 
Přejít na 3D CAD portál pro inteligentní součásti

Další informace o materiálu:

Katalog inteligentních plastů

Zůstaňte v obraze díky našemu nejnovějšímu produktovému katalogu, který obsahuje všechna fakta a čísla týkající se inteligentních plastů: 
► Projděte si interaktivní katalog

Testováno!

Každý rok provedeme více než 3 000 testů, abychom získali dostatečná data pro algoritmus životnosti. 

Recyklační program

Požádejte společnost igus, aby za vás zrecyklovala energetické řetězy, bez ohledu na výrobce. Jak to funguje?

Online seminář

Využijte zkušeností našich expertů:
Interaktivní✓ Informativní✓ Zdarma✓

Poradenské služby

Rád zodpovím vaše otázky osobne

Preprava a konzultace

Osobne:

Pondelí až pátek od 7:00 do 20:00.
Sobota od 8:00 do 12:00.

Online:

24h


Termíny "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "řetězy pro jeřáby", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", quot;e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus zlepšuje, co se hýbe", 73quot;igus:", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plasty pro delší životnost", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL" , "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "když se hýbe, igus zlepšuje", "xirodur", "xiros" a "ano" jsou zákonem chráněné ochranné známky společnosti igus® GmbH/kolín nad Rýnem ve Spolkové republice Německo a případně v některých zahraničních zemích. Jedná se o neúplný seznam ochranných známek (např. přihlášky ochranných známek nebo registrované ochranné známky) společnosti igus GmbH nebo přidružených společností igus v Německu, Evropské unii, USA a/nebo jiných zemích či jurisdikcích.

Společnost igus® GmbH upozorňuje na to, že neprodává žádné produkty společností Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber ani žádných jiných výrobců pohonů uvedených na tomto webu. Produkty nabízené společností igus® jsou stejné jako produkty společnosti igus® GmbH