Vyberte místo pro doručení

Výběr stránky země/oblasti může mít vliv na různé faktory, jako jsou cena, možnosti dopravy a dostupnost produktu.
Moje kontaktní osoba
HENNLICH s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
CZ(CS)

iglidur® - Obrábění, instalace, lepeníObr. 1.21: Vsazení se provádí přiměřenou silou.

Obr. 1.24: Schéma: Vlisování pouzdra ložiska

Tabulka 1.13: Směrnice pro obrábění

Postup Soustružení Vrtání Frézování
Obráběcí nástroj SS SS SS
Podání [mm] 0,1 ... 0,5 0,1 ... 0,5 až do 0,5
Úhel podbroušení 5 ... 15 10 ... 12  
Úhel sevření 0 ... 10 3 ... 5  
Rychlost
řezání [m/min]
200 ... 500 50 ... 100 až do 0.5

Návody k montáži

Ložiska iglidur® jsou dodávána k přímé instalaci. Obsáhlý sortiment produktů ve většině případů usnadňuje použití standardních rozměrů. Bude-li navzdory tomu nutné pozdější obrábění, připojená tabulka uvádí standardní hodnoty pro obrábění.

Je-li to možné, pozdější obrábění kluzných povrchů by nemělo být prováděno. Obvyklým výsledkem je totiž vyšší obrus. Výjimkou je iglidur® M250, jelikož je mimořádně vhodný pro následné obrábění. Nevýhody povrchového obrábění ostatních ložisek iglidur® lze kompenzovat lubrikací při instalaci.

Instalace

Ložiska iglidur® jsou vlisované průvlečky. Jejich vnitřní průměr se srovná s odpovídající tolerancí až poté, co je ložisko zatlačeno do otvoru pláště H7. Přebytečné vtlačení může představovat až 2 % vnitřního průměru. To zajišťuje bezpečné usazení vlisovaného ložiska. S jistotou se tak zamezí axiálnímu nebo radiálnímu posunutí v plášti.

Otvor v plášti by měl mít toleranci H7 pro všechna ložiska a měl by být co nejvíce hladký, zarovnaný a zkosený.

Nasazení se provádí přiměřenou silou. Použití středicích nebo kalibračních kolíků může vést k poškození ložiska a větší vůli.

Lepení

Lepení průvleček není obvykle nutné. Pokud je bezpečné usazení ložiska ohroženo vyšší teplotou, mělo by být použito tepelně odolné ložisko.

Uvažuje-li se však přesto s upevněním ložiska přilepením, jsou v každém případě požadovány odpovídající testy. Převedení úspěšných výsledků na ostatní aplikace není možné bez dalších údajů.

Snazší zalisování kluzných ložisek

Kluzná ložiska iglidur® jsou ložiska určená k zalisování, která jsou rozměrově nadměrná a zatlačená do pouzdra s tolerancí H7. Ne vždy proběhne zalisování na montážní lince pomocí vhodných nástrojů. Pomocný montážní nástroj igus® flexibilně a spolehlivě přijímá kluzná ložiska pro průměry hřídelí od 13–50 mm (PT-1350) a 6–20 mm (PT-0620), a dokonce umožňuje jednoduchou a rychlou montáž pomocí kladiva.
Pomocný nástroj pro zalisování kluzného ložiska
Pomocný nástroj pro zalisování kluzného ložiska

Pomocný nástroj pro zalisování iglidur®

Č. dílu
Více o vybraném díle:
myCatalog myCatalog


Termíny "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "řetězy pro jeřáby", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", quot;e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus zlepšuje, co se hýbe", 73quot;igus:", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plasty pro delší životnost", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL" , "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "když se hýbe, igus zlepšuje", "xirodur", "xiros" a "ano" jsou zákonem chráněné ochranné známky společnosti igus® GmbH/kolín nad Rýnem ve Spolkové republice Německo a případně v některých zahraničních zemích. Jedná se o neúplný seznam ochranných známek (např. přihlášky ochranných známek nebo registrované ochranné známky) společnosti igus GmbH nebo přidružených společností igus v Německu, Evropské unii, USA a/nebo jiných zemích či jurisdikcích.

Společnost igus® GmbH upozorňuje na to, že neprodává žádné produkty společností Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber ani žádných jiných výrobců pohonů uvedených na tomto webu. Produkty nabízené společností igus® jsou stejné jako produkty společnosti igus® GmbH