Vyberte místo pro doručení

Výběr stránky země/oblasti může mít vliv na různé faktory, jako jsou cena, možnosti dopravy a dostupnost produktu.
Moje kontaktní osoba
HENNLICH s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
CZ(CS)

Komponenty pro fitness a rehabilitační zařízení

V německých posilovnách aktuálně cvičí víc než deset milionů členů, a další přibývají. Zůstaňte vždy soustředění: ergonomické a hladké pohyby. Pokud chcete upravit sedící polohu, váhu a sklon přístrojů, doporučujeme ložiska a lineární systémy igus. Umožňují pohodlnou manipulaci a jejich provoz je téměř neslyšný. A co je neméně důležité: produkty igus nevyžadují pro svůj provoz žádná externí maziva. Žádný návštěvník posilovny si nechce ušpinit ruce nebo mít stopy od oleje na stylovém cvičebním outfitu. V každém případě musejí cvičební stroje pro profesionální použití vydržet nepřetržitý každodenní provoz, ať už jsou seřizovány ručně nebo elektronicky stisknutím tlačítka.

Výhody řešení igus:

 • Cenově výhodné
 • Menší nároky na instalační prostor a nižší hmotnost
 • Bezúdržbové použití 24/7
 • Rychlé dodání
 • Jednoduchá montáž
 • Kompletní systém nebo individuální součásti od velikosti šarže 1
 • Výpočet provozní životnosti
 • Nízká hladina hluku a nízké vibrace

Tři nejlepší produkty

Lineární technologie drylin

Lineární technologie drylin

Kluzná ložiska iglidur

Kluzná ložiska iglidur
 • Bezúdržbový a suchý provoz
 • Nízký koeficient tření
 • Absorpce vibrací

Kulová ložiska igubal

Kulová ložiska igubal
 • Kompenzace chyb vychýlení
 • Korozivzdorné a snadno se čistí
 • Vysoká kapacita zatížení

Bezplatné vzorky

Podívejte se sami, jak můžete zlepšit technologii a snížit náklady na sportovní vybavení. Objednejte si naše bezplatné vzorkovnice pro kluzná ložiska iglidur nebo lineární techniku drylin W.

Příklady aplikací produktové řady drylin a iglidur

Ukázka stroje na předkopávání a multigymu

Mezi nejoblíbenější posilovací stroje patří stroj na předkopávání a posilovač bicepsů nebo tzv. "motýl". Lineární vedení drylin W umožňuje jednoduché a téměř neslyšné nastavení výšky podložky pro trénink nohou. Dvojité profily a vozíky lze namontovat rychle, a protože provoz nevyžaduje mazání, nepotřebují absolutně žádnou údržbu. Kluzná ložiska iglidur G a M250 jsou vhodná pro všechny ložiskové body zařízení multigym. Doporučují se pro každý kloub v pohybové sekvenci. Nezáleží, kde jsou nainstalovány, jsou korozivzdorné, nikdy nepískají a mají dlouhou životnost.
Stroj na předkopávání Stroj na předkopávání
Posilovač bicepsů na multigymu Posilovač bicepsů na multigymu
Motýlkový posilovač a věž na posílení širokého svalu zádového Posilovač "motýl" na multigymu

Ukázka veslařského stroje

Pokud chcete zapracovat na svém kardiovaskulárním systému, veslovací stroj je pro vás tím pravým řešením. Díky ložiskům iglidur lze ideálně nastavit jak rotující, tak otáčivé klouby – potichu a bez údržby. Lineární vodicí systémy drylin® W nainstalované na veslovacích strojích nevyžadují žádné mazání, takže je lze použít i v otevřených aplikacích. Jejich hliníkový profil s dvojitou hřídelí nabízí vysokou odolnost vůči zkrutu při nízké hmotnosti. Lineární ložiska zajišťují bezpečné, tiché klouzání bez tření sedadla.
Veslařský stroj Veslovací rukojeť
Veslařský stroj Sedadlová kolejnice
Veslařský stroj Nosníky

Ukázka domácího posilovacího stroje a ergometru

Ideální poloha vsedě hraje také klíčovou roli u kardio přístrojů, jako jsou domácí trenažéry nebo ergometry – jedině tehdy se můžete vyhnout například namáhání kolenního kloubu. Ať už ručně nebo prostřednictví ovladače čipové karty, vzdálenosti sedadla a výšková nastavení úchytů a displejů jsou provedeny během sekund a přesně podle vašich potřeb. Se svými profily a kompletními vozíky nebo jednoduchými kluznými ložisky nabízí lineární vodič drylin® W ideální systém pro každou konstrukci a každý návrh. Zejména u elektrických nastavení zajišťují energetické řetězy a kabely igus® bezporuchový provoz v jakémkoli montážním prostoru i s menšími poloměry ohybu.
Veslařský stroj Nastavení sedadla veslovacího stroje
Ergometr Nastavení sedadla ergometru
Eliptický trenažér Nastavení displeje eliptického trenažéru

Ukázka stroje na kardiocvičení

Díky ložiskům a lineárním systémům igus jsou profesionální modely vybaveny po mechanické stránce tak, aby dlouhodobě snášely tato zatížení. Robustní strojní prvky poskytují bezpečí a spolehlivost po mnoho let bez poruch. Obsluhu a návštěvníky posilovny nic neobtěžuje tolik jako porouchané stroje v tréninkové části. Ať už se jedná o lineární vodiče nebo kluzná ložiska – společnost igus nabízí všechny komponenty tradičních technologií pohonu ve variantě bez nutnosti mazání. Vycházejí z technických polymerů, které nevyžadují mazání. Typ pohybu, který je ve srovnání s obíhajícími ocelovými kuličkami jednodušší, snižuje hluk a hmotnost, ale také náklady až o 40 %.
Kluzná ložiska umožňující nastavení sedadla a pedálů Nastavení sedadla a pedálů
Kluzná ložiska v eliptickém trenažéru Ruční páka
Kluzná ložiska v stepperu Stupínek

Úspěšné příběhy


Další informace

Produktová brožura pro fitness

Všechny důležité informace o našich produktech a službách
Stáhnout nyní

Online nástroje igus

Nakonfigurujte si požadovaný produkt online, vypočtěte životnost, snižte procesní náklady
Objevte nástroje


Termíny "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "řetězy pro jeřáby", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", quot;e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus zlepšuje, co se hýbe", 73quot;igus:", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plasty pro delší životnost", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL" , "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "když se hýbe, igus zlepšuje", "xirodur", "xiros" a "ano" jsou zákonem chráněné ochranné známky společnosti igus® GmbH/kolín nad Rýnem ve Spolkové republice Německo a případně v některých zahraničních zemích. Jedná se o neúplný seznam ochranných známek (např. přihlášky ochranných známek nebo registrované ochranné známky) společnosti igus GmbH nebo přidružených společností igus v Německu, Evropské unii, USA a/nebo jiných zemích či jurisdikcích.

Společnost igus® GmbH upozorňuje na to, že neprodává žádné produkty společností Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber ani žádných jiných výrobců pohonů uvedených na tomto webu. Produkty nabízené společností igus® jsou stejné jako produkty společnosti igus® GmbH