Moje kontaktní osoba
Hennlich s.r.o.

Českolipská 9

Litoměřice 412 01

+420 416 711 333
+420 416 711 999

Rychlá a levná výroba na míru navržených součástí díky nástrojům pro injekční vstřikování vyrobených 3D tiskem

Formy pro injekční vstřikování jsou většinou vyráběny z oceli a vyplatí se pouze v případě velkých množství součástí. igus® nabízí alternativu – technologii využívající nástrojů pro injekční vstřikování vyrobených 3D tiskem, které šetří až 80 % nákladů. Vyrobte si své jednotlivé součásti z vysoce výkonných plastů rychle a ekonomicky, dokonce i v malých množstvích. Můžete si svobodně vybrat z jakýchkoli 50 existujících materiálů iglidur® i pro náročné aplikace při vysokých teplotách.

Výhodně využívejte nástroje pro injekční vstřikování vyrobené 3D tiskem

3D tiskem nástrojů pro injekční vstřikování může společnost igus® rychle a levně poskytovat bezúdržbová plastová ložiska a další spotřební díly požadovaného tvaru a z požadovaného materiálu. Pro jednoduché tvary jsou speciální díly připravené k expedici během 4 dní. V závislosti na zvoleném materiálu iglidur® jsou vhodný proces 3D tisku a materiál formy pro injekční vstřikování vybrány tak, aby mohl být nástroj vyroben rychle a snadno na našich specializovaných strojích. Vzhledem ke svým speciálním materiálovým vlastnostem odolávají vybrané materiály forem vysokým teplotám procesu injekčního vstřikování, takže z jedné formy vyrobené 3D tiskem může být vyrobeno až 500 dílů.

Nástroj pro injekční vstřikování vyrobené 3D tiskem s plochým ložiskem

Nástroj pro injekční vstřikování vyrobené 3D tiskem s plochým ložiskem

 

Proč nástroje 3D tisku?

Stroje na injekční vstřikování v závodě igus®

Stroje na injekční vstřikování v závodě igus®

 

Za pomoci 3D tisku mohou být formy pro injekční vstřikování vyrobeny až o 80 % levněji. V důsledku toho jsou formy vyrobené 3D tiskem zejména zajímavé pro malé šarže a vzorky a mohou být pořízeny v množství od 1 kusu. K dispozici je úplná řada 50 materiálů iglidur® pro bezúdržbová kluzná ložiska vyráběná tímto způsobem, ze kterých je možné vybrat jeden pro vaší aplikaci (např. iglidur® G - univerzální, iglidur® X pro trvalou aplikační teplotu až 250 °C a mnoho dalších).

Kdy jsou formy pro injekční vstřikování vyrobené 3D tiskem zejména výhodné v porovnání s přímým 3D tiskem?

Pokud mají být efektivně vyráběny zkušební díly při nízkých nákladech z originálního materiálu, jsou formy pro injekční vstřikování vyrobené 3D tiskem velmi vhodné, protože materiálové vlastnosti dílů z formy vyrobené 3D tiskem a pozdější hromadně vyráběných dílů z klasických forem jsou velmi podobné. Dokonce i přestože materiály kluzných ložisek musí mít speciální vlastnosti (např. vodivost, používání pod vodou, splnění požadavků KTW, odolnost k vysokým teplotám atd.) a nemohou být zpracovány na 3D tiskárně, jsou správnou volbou formy pro injekční vstřikování vyrobené 3D tiskem.

Na míru vyrobená kluzná ložiska

Na míru vyrobená kluzná ložiska

 

Existují případy, kdy je vhodnější přímý 3D tisk?

3D tiskárna s vláknem igus®

3D tiskárna tiskne speciální tvary z vláken igus®

 

Například, pokud musí být dodání extrémně rychlé 24 hodin až maximálně 3 dny. Navíc, čím složitější je součást, tím výhodnější je vyrábět součásti přímo 3D tiskem. Díky výrobě zcela bez nástrojů nezpůsobuje složitost žádné další náklady. Pro malé součásti pod 5 g bez ohledu na to, zda jsou složité nebo jednoduché, může být 3D tisk nejlevnější metodou - dokonce i v sériích více než tisíce kusů. Pro 3D tisk můžete využít službu 3D tisku a vyrábět své speciální díly online a rychle. Vysoce výkonné plasty iglidur® jsou k dispozici rovněž jako vlákna pro 3D tisk a jsou zejména vhodná pro pohyblivé aplikace díky vysoké odolnosti k otěru a velmi dobrým koeficientům tření.

Máte nějaké dotazy?

Rádi vám zodpovíme vaše otázky osobně

Můžete nás kontaktovat na čísle: +49 2203 9649 8254

Přejít ke službě 3D tisku igus®

Logo služby 3D tisku  

Nyní můžete použít službu 3D tisku igus® k vytištění součástí pro svou aplikaci.

Poradenské služby

Rád zodpovím vaše otázky osobně

Přeprava a konzultace

Osobně:

Pondělí až pátek od 7:00 do 20:00.
Sobota od 8:00 do 12:00.

Online:

24h